Burc yorumlari

 • Muhalefet eylemlere ara vermeyecek

  Rusya’da muhalefetin protesto gösterilerini Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in yemin ederek Kremlin’e döneceği tarih olan 7 Mayıs’a kadar eylemlerine ara vermeyeceği bildirildi.

  Solcu Rus muhaliflerin liderlerinden Sergey Udaltsov, Rusya haber ajansı RİA Novosti’ye yaptığı açıklamada, Putin’in devlet başkanı olmak için yemin töreninin yapılacağı 7 Mayıs’a kadar bir kaç eylem yapmayı planladıklarını söyledi.

  Muhaliflerin yarın başkent Moskova’da biraraya gelerek hem geçen yıl Aralık ayında yapılan parlamento seçimlerini, hem de geçen hafta yapılan devlet başkanlığı seçimini protesto edeceğini söyleyen Udaltsov, ”Mitinglerimizin devam edeceğini ve 10 Mart’ta sona ermediğini duyuracağız” diye konuştu.

  Rusya’da seçimlerin adil bir şekilde yapılmasını istediklerini vurgulayan Udaltsov, ”Biz insanların kimin iktidara geleceğini herhangi bir sansür, ihlal ve yolsuzluk olmadan özgürce belirleyebilmeleri için seçimlerin adil bir şekilde yapılmasını istiyoruz” dedi.

  Udaltsov, yarın Yeni Arbat Sokağı için izin verilen gösteride atılacak ana sloganın ”Bunlar seçim değil. Bu da Başkan değil” şeklinde olacağını belirterek, ”Biz kendi bakış açımıza göre seçimlerin ve başkanın meşru olmadığını bir kez daha dile getireceğiz” diye konuştu.

  Okunma Sayısı ; 1.031

  Muhalefet eylemlere ara vermeyecek Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Muhalefet eylemlere ara vermeyecek Etiketler