Burc yorumlari

 • Nabucco direktörü TANAP’ı hafife aldı

  Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi Üst Yöneticisi Reinhard Mitschek:
  ”Nabucco çok kaynaklı bir proje, TANAP’ın çok kaynaklı bir konsept sunacağından
  emin değiliz” dedi.

   Nabucco Doğalgaz Boru Hattı Projesi Genel Müdürü Reinhard Mitschek, ”Nabucco’nun çok kaynaklı proje olduğunu, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinin çok kaynaklı bir konsept sunacağından emin olmadıklarını” söyledi.

  Mitschek, Ankara’da düzenlenen 11. Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Konferansı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, TANAP ile ilgili kararın Türkiye ve Azerbeycan’a bağlı olduğunu, Nabucco’nun ise 50 yıl süreye sahip hükümetlerarası bir anlaşma olduğunu ifade etti.

  ”Nabucco çok kaynaklı bir proje, TANAP’ın çok kaynaklı bir konsept sunacağından emin değiliz” diyen Mitschek, Azerbaycan’ın ya TANAP ya da Nabucco ile devam etmek için bu yaz karar vermek istediğini ve TANAP’ın ne gibi ticari yönleri bulunduğundan emin olmadığını kaydetti.

  Nabucco projesinde Batı Nabucco’nun masada tartışılan konular arasında olduğunu ve ”Batı Nabucco’nun başarılı olacağını düşündüğünü” söyleyen Mitschek, proje içindeki herhangi bir değişikliğin Nabucco’nun temel senaryosunun teknik ve ticari fizibilitelerine uygun olması gerektiğini, Nabucco’nun yeni ortaklara açık olduğunu belirtti.

  TANAP’ın durumunun da değerlendirildiğini bildiren Mitschek, Nabucco projesi için Azerbeycan, Irak ve Türkmenistan’dan doğalgaz almak istediklerini, ayrıca Karadeniz, Romanya ve Akdeniz’de doğalgaz kaynakları keşfedildiğini söyledi.

  Mitschek, Nabucco projesinde kayda değer ilerlemeler sağladıklarını, bu projenin önemli bir proje olduğundan emin olduğunu da ifade etti.

  Okunma Sayısı ; 1.329

  Nabucco direktörü TANAP’ı hafife aldı Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Nabucco direktörü TANAP’ı hafife aldı Etiketler