Burc yorumlari

 • Öztürk: G.Saray’ı bu kaosa sokamazlar

  Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, ortamı germeye çalışanlar olduğunu ileri sürerek, sarı-kırmızılı kulübü bu sene kaos ortamı içine çekemeyeceklerini söyledi.

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Türkçe Basın Kulübü’nün düzenlediği ”Güven Sazak Spor Ödülleri” töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztürk, ”Play-off’lar öncesi gerilen bir ortam var, neler söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine, ”Evet gerilen bir ortam var. Çünkü ortamı germeye çalışanlar var” dedi.

  ”Biz bu tuzaklara düşmeyiz” diyen Öztürk, şöyle devam etti:

  ”Galatasaray’ı hiçbir şekilde bu sene, bu kaos ortamı içine çekemezler. Sürekli böyle bir bardak suda fırtına kopartmaya çalışmalar…Şimdi birazda hayretle izliyorum. Bir futbolcunun konsantrasyonunu bozmuş…Yani koskoca Galatasaray kulübü, koskoca Fatih Terim bir futbolcuyla ilgili beğendiğini söylemiş, konsantrasyonu bozulmuş. Galatasaray camiası bu tuzaklara düşmez. Galatasaray camiası bu sene kendisine yakışan enerjiyi, sinerjiyi yakaladı. Stadımızda en küçük bir olay ve küfür olmadan, ailece maçları seyrettiğimiz olaysız bir seneyi götürüyoruz. İnşallah bu kadar karışık, bu kadar sorunlu bir senenin içerisinde hep beraber hiçbir kaosa girmeden, hiç kimseyle sert tartışmalara girmeden ve hiçbir yara almadan Galatasaray’ı şampiyon olarak çıkartacağız.”

  -”Takım yorulabilir, normaldir”-

  Adnan Öztürk, futbol takımının son maçlarda aldığı sonuçlar hatırlatılarak, ”Bir düşüş var mı?” şeklindeki soru üzerine ”Bu sene liglerin başlaması biraz ertelendi. Takım yorulabilir, normaldir” dedi.

  Teknik heyetin gerekli önlemleri alacağını vurgulayan Öztürk, ”Bizim teknik ekibimiz, Fatih hoca, bunu zaten hesaplamıştır. Hepsinin önlemleri alınmıştır. Galatasaray play-off’a geldiği zaman zaten kimlerle oynayacağı belli. Zaten o takımlarla sene içerisinde de oynadık. Dolayısıyla Galatasaray için yeni bir şey yok” ifadelerini kullandı.

  Play-off sisteminin Türkiye’de uygulanması gereken bir sistem olmadığını kaydeden Adnan Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı:

  ”Play-off sistemi, yayıncı kuruluşun verdiği bir iftarda tatlıyla çay arası masaların üzerine servis edildi. Bildiri olarak verildi, ‘bu böyle oynanacak’ dendi. Play-off Türkiye gibi 75 milyon nüfusa sahip futbol ülkesinde uygulanması gereken bir sistem değil. Play-off futbol takımları, nüfusu ve futbola ilgi az olan ülkelerde uygulanır. Türkiye’nin bu tariflerin hiçbir tanesine uzaktan yakından ilgisi yoktur. Böyle bir garabet senesinde biz yine hiçbir tartışmaya girmeden yolumuza bakacağız. Camia olarak bu seneyi bitirip, önümüzdeki senede asıl hedeflerimize doğru hazırlanmak istiyoruz.”

  Okunma Sayısı ; 1.216

  Öztürk: G.Saray’ı bu kaosa sokamazlar Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Öztürk: G.Saray’ı bu kaosa sokamazlar Etiketler