Burc yorumlari

 • Polisan’dan SPK’ya 19 milyon TL’lik bavuru

  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu.

  SPK’nın 26-30 Mart tarihlerini kapsayan Haftalık Bültenine göre, Polisan Holding AŞ’nin şirketin nakit olarak artırılacak 19 milyon 750 bin lira nominal değerli paylarının, mevcut ortakların yeni pay alma hakları kısıtlanarak halka arz edilmesi planlanıyor.

  Baysan Trafo Radyatörleri Sanayi ve Ticaret AŞ de 2 milyon 915 bin 620 lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için kurula başvurdu. Şirket’in nakit olarak artılacak 1 milyon 915 bin 620 lira nominal değerli paylarının, mevcut ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak ve ayrıca, şirket ortağı Tuncer Baydar’a ait 1 milyon nominal değerli payların halka arz edilmesi planlanıyor.

  Risaş Rize Çay Sanayi ve İnşaat Malzemeleri Üretim Pazarlama AŞ, 1 milyon 219 bin 680 lira tutarında iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz hisse senedi ihracı için Kurul’a başvurdu.

  Türksan Holding AŞ, 1 milyon 560 bin lira tutarında bedelli ve 390 bin lira tutarında iç kaynaklardan karşılanmak üzere bedelsiz hisse senedi ihracı için başvuruda bulundu.

  Türkiye Vakıflar Bankası TAO 3 milyar, Yapı ve Kredi Bankası AŞ ise 2 milyar 250 milyon lira tutarında diğer menkul kıymetlerden karşılanmak üzere borçlanma aracı için başvurdu.

  Ödenmiş veya çıkarılmış sermayesi 4 milyon 800 bin lira olan Rodrigo Tekstil Turizm İnşaat Gıda Ticaret ve Sanayi AŞ, ödenmiş veya çıkarılmış sermayesi 50 milyon lira olan Karakaş Atlantis Kıymetli Madenler Kuyumculuk Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret AŞ ile ödenmiş veya çıkarılmış sermayesi 9 milyon 157 bin lira olan Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Pazarlama AŞ’nin halka açılmak amacıyla kayıtlı sermaye sistemine geçmeyi planladığı belirtildi.

  Kuveyt Türk Katılım Bankası AŞ B Tipi Silverplus Gümüş Borsa Yatırım Fonu ile Türkiye Vakıflar Bankası TAO B Tipi Havuz Likit Fonu, yatırım fonu katılma belgesi ve emeklilik yatırım fonu payı ihracı nedeniyle kurula başvurdu.

  Öte yandan, Euro Trend Yatırım Ortaklığı AŞ, Euro B Tipi Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı AŞ ile İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ortaklıklarının kayıtlı sermaye tavan artırım başvuruları Kurul tarafından uygun görüldü.

  Okunma Sayısı ; 1.769

  Polisan’dan SPK’ya 19 milyon TL’lik bavuru Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması
  Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) heyeti ile İslam Toplumu Milli

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Polisan’dan SPK’ya 19 milyon TL’lik bavuru Etiketler