Burc yorumlari

 • Sarkozy göç yasasını sertleştirmeyecek

  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Toulouse’daki son saldırıların ardından, aşırı sağ partinin, göçmenlerle ilgili yasaların sertleştirilmesi önerisine karşı çıktı.

  France info radyo kanalına konuşan Sarkozy, son saldırılarla ilgili olarak, göç yasalarının suçlanmasının doğru olmadığını söyledi.

  Touoluse’daki saldırıyı gerçekleştiren kişinin Fransız vatandaşı olduğunu, yabancı kökenli olmasına rağmen Fransa’da doğup büyüdüğüne dikkati çeken Sarkozy, ”Göç konusu daha iyi yönetilmeli, ancak son saldırılarla ilgili olarak sınır kapılarındaki kontrolleri suçlamak gerçekten çok anlamsız” dedi.

  Aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Marine Le Pen, Toulouse’daki saldırıların sorumlusu Muhammed Merah’ın Cezayir kökenli olmasını gerekçe göstererek, cinayetlerle ilgili ülkedeki göç sorunu arasında doğrudan bağlantı kurmuştu.

  Fransa’nın başkenti Paris’te binlerce kişi, ülkede 7 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıların ardından dün ırkçılığa karşı protesto gösterisi düzenlemişti.

  Irkçılık ve Yahudi karşıtlığıyla mücadele örgütleri tarafından organize edilen yürüyüşte, birlik ve tüm dinlerle kültürlere karşı hoşgörü çağrısı yapılmıştı.

  Okunma Sayısı ; 1.220

  Sarkozy göç yasasını sertleştirmeyecek Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Sarkozy göç yasasını sertleştirmeyecek Etiketler