Burc yorumlari

 • Seri katilin “hayran sayfası” kapatıldı

  Fransa’da polis operasyonunda öldürülen 7 kişinin katili Muhammed Merah için sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta açılan “hayran sayfası”, Fransa İçişleri Bakanlığı’nın talebi üzerine kapatıldı.

  Hayran sayfası Merah’ın ölümünden hemen sonra açıldı ve bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, Facebook Avrupa’dan sayfanın kapatılmasını istedi.

  Katilin internette yayınlanan bir otomobil rodeosu görüntüsünden alınan bir fotoğrafının da bulunduğu, “Muhammed Merah’a (Toulouse) saygı” başlıklı internet sayfasını, kaldırılmadan önce 500’den fazla kişi ziyaret etti.

  Sayfada, Fransız polisine söven ve radikal söylemler içeren çok sayıda yorum bulunurken, 435 kişi bu profili “beğendiğini” bildirmişti.

  Öte yandan, internette bugün “La vengeance toulousaine” (Toulouse intikamı) isimli online bir oyun ortaya çıktı. Oyunda, kendisini El Kaide üyesi tanıtan seri katilin yüzüne ateş ediliyor.

  Okunma Sayısı ; 1.141

  Seri katilin “hayran sayfası” kapatıldı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Seri katilin “hayran sayfası” kapatıldı Etiketler