Burc yorumlari

 • Servis facisında fren bahanesi yalan çıktı

  Balıkesir’de meydana gelen servis faciasında kazaya servis şoförünün hız limitini aşmasının neden olduğu ileri ileri sürülürken rapor olayın tam tersini ortaya koydu.

  Aracın frenlerinin sağlam olduğu, dolayısıyla “fren boşaldı” ifadesinin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

  KAZAYA AŞIRI HIZ YOL AÇTI

  Önceki sabah Savaştepe’nin Sarıbeyler Beldesindeki ilköğretim okuluna öğrenci taşıyan Ali İnancı’nın (41) kullandığı 10 N 3809 plakalı midibüs, Madenmezarı köyünden aldığı çocukları okula yetiştirmek için acele ettiği ve aşırı hız yaptığı ileri sürülen şoför, sürati yüzündün önüne gelen virajlı yolu alamadı. Yan yatıp şarampole devrilen araçtaki öğrencilerden 4’ü dışarıya fırlarken, yapılan ölçümlerde 57 metre derinlikte olduğu belirtilen dik uçurumdan kaymaya başladı. Az önce araçtan fırlayan çocukların üzerinden geçen midibüs uçurumdaki dere yatağına düştü.

  Kazada servis aracının üzerlerinden geçtiği belirtilen Hakan Çet, Nazmiye Karaca ve Zedife Sapan olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, 18 öğrenci ile bir sivil yaralanırken araç sürücüsü yara almadan kurtulmuştu. Kazadan sonra olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, kaza yerine giden Sarıbeyler Belediye Başkanı Lütfü Aslan ve köylüler sağlık ekiplerine yardım etti.

  Uçurumun dibindeki derede yan yatar vaziyetteki araçtan kurtardıkları sürücü, “Yukarıdaki çocukları kurtarın” diye yardım istedi. Olay yerinden uzaklaşan sürücü jandarma tarafından gözaltına alındı. İlk ifadesinde aracın frenlerinin boşaldığını söyleyen şoförün bu ifadesi yalan çıktı. Bilirkişi tespitinde aracın frenlerinin sağlam olduğu tespit edildi. Şoför Ali İnancı olay günü akşam saatlerinde adlis makamlarca tutuklanmıştı.

  Yetkililerden alınan bilgiye göre, kendisi de Madenmezarı köyünde ikamet eden Ali İnancı’nın 10 yıldan beri servis taşıyıcılığı yaptığı, Eylül 2011’de Milli Eğitim tarafnıdan yapılan ihalede gerek araç gerekse kendisiyle ilgili herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığı belirtildi. Bu kazanın ardından gündeme gelen öğrenci taşıyan servis araçlarıyla ilgili çalışma başlatıldığı bildirildi. Bu arada, kazadan sonra olay yerinden alınan servis aracı Sarıbeyler beldesine kaldırıldı. Midibüs öğrencilerin görüp etkilenmemesi için branda ile örtüldü.

  Servis kazasıyla ilgili soruşturma sürüyor.

  Okunma Sayısı ; 1.291

  Servis facisında fren bahanesi yalan çıktı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Servis facisında fren bahanesi yalan çıktı Etiketler