Burc yorumlari

 • Sigara izmariti temizlik aracını yaktı

  Beşiktaş’ta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait yol temizlik aracı, temizlik çalışması yaptığı sırada alev aldı.

   Yoldan çektiği sigara izmaritinden başladığı tahmin edilen yangını, itfaiye ekibi güçlükle söndürdü. Yangın nedeniyle Dolmabahçe Caddesi üzerinde araç kuyruğu oluştu.

  İBB’ye ait temizlik aracı, Dolmabahçe Caddesi üzerinde temizlik yaptığı sırada alev aldı. Yere atılan sigara izmaritinin çekilmesi sonucu çıktığı belirtilen yangına, ilk müdahaleyi aracın sürücüsü yaptı. Yangın söndürme tüpleriyle yapılan müdahale yetersiz kalınca, olay yerine itfaiye ekibi çağrıldı. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekibi, alevlere müdahale etti. Yanmanın içten devam etmesi müdahaleyi güçleştirdi. İtfaiye erleri, herhangi bir patlama ihtimaline karşı caddeyi trafiğe kapatarak, yolun her iki tarafına da emniyet şeridi çekti. Aracın içine su sıkamayan itfaiye erleri, demir makasıyla çöp haznesinin bulunduğu kısmı kesti. Uzun çabaların ardından yangının merkezine ulaşan itfaiye erleri, alevlere köpük sıkarak yangını söndürdü.

  Dumanları görünce, aracını yol kenarına çektiğini belirten sürücü, ilk olarak yangın tüpüyle müdahalede bulunduğunu, yetersiz kalınca da itfaiyeye haber verdiğini söyledi. Araç sürücüsü, yangına yoldan çektiği bir izmaritin neden olabileceğini belirtti.

  Bu arada, temizlik aracının hemen arkasından hareket eden gezi otobüsündeki bir öğrenci, yangının ilk anlarını fotoğraf makinesiyle çekti. Araçtan yoğun dumanlar çıktığını belirten öğrenci, “Yoğun trafik vardı. Biz yaklaştığımızda tamamen alev aldı. Aracın operatörü ilk müdahaleyi yaptı. Sonra itfaiye geldi.” dedi.

  İtfaiye ekipleri, yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından yangını söndürdü. Yangın sonrası araç kullanılamaz hale geldi.

  Okunma Sayısı ; 1.138

  Sigara izmariti temizlik aracını yaktı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Sigara izmariti temizlik aracını yaktı Etiketler