Burc yorumlari

 • Şike davasına yarın devam edilecek

  ”Futbolda şike” davasının bir sonraki duruşması yarın yapılacak.

  Özel Yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada ek savunma yapan tutuklu sanık Hakan Karaahmet, davada müşteki sıfatıyla yer alan Turgay Demircan’ın, Giresunspor yönetimine yardım eden Olgun Peker ile ilişkisi olan biri olduğunu söyledi.

  Karaahmet, Demircan’ın yönetime girmek için gayretini gördüğünü, Olgun Peker’in dedikodusunu yaptığı için istifa ettiğini belirtti. Bunun üzerine söz alan tutuklu sanık Olgun Peker, ”Namusuma laf söyleyen adamla ben çalışmam. İstifa ettiririm” dedi.

  Tahliye olması halinde çocuklarıyla zaman geçireceğini ifade eden Karaahmet, ”Kendime dikkat edeceğim. Tahliye olursam zaten gidip suç işlemeyeceğim. Etmezseniz cezaevine geri döneceğim. Bu arada, Odatv davasında verdiğiniz tahliyelerden dolayı sizi tebrik ederim” diye konuştu.

  Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, özel yetkili mahkemelerde en hafif suçlarla bu davanın sanıklarının yargılandığını dile getirerek, ”İnsanlar zannediyor ki özel yetkili mahkemelerde tutuklu sayısı fazla. En az tutuklu bizim mahkemede. Yüzde 18 oranında bir tutukluluk var. Yanlış bir algı var. Bu durumu fazla abartmamak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

  -Salona giriş biletleri-

  Sanık savunmalarına ara vererek duruşmayı yarına erteleyen Mahkeme Başkanı Ekinci, adliyenin güvenlikten sorumlu şefini çağırıp, ”Duruşma giriş kartlarıyla kim ilgileniyor? Basına haber olmuş. Bu giriş kartlarını boş bir kağıda bassanıza” diyerek uyardı.

  Söz konusu dava başladığı günden bu yana duruşma salonuna girecek sanık yakınları ve basın mensuplarına kimlik tespiti karşılığında numaralı biletler dağıtılıyor. Dağıtılan biletlerin üstünde çeşitli resimler yer alıyor. Bugün dağıtılan biletlerin üzerinde stadyum resminin yer alması dikkati çekti.

  Okunma Sayısı ; 1.127

  Şike davasına yarın devam edilecek Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Şike davasına yarın devam edilecek Etiketler