Burc yorumlari

 • Somali’nin gözüne Türkiye bakacak!

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli Derneği ve Menhal Derneği ile birlikte Somali’de ortaklaşa yaptırılan Menhal Göz Kliniği’nin açılışını yaptı.

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli Derneği Genel Başkanı Sayın Dr. Sadık Danışman’ın da aralarında bulunduğu bir heyetle beraber 6 Mart 2012 tarihinde Somali’ye gitti.

  Kamu kurum ve kuruluşlarından çok sayıda yetkilinin, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin ve basın mensuplarının da aralarında bulunduğu heyeti, havaalanında Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmet karşıladı.

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli Derneği ve Menhal Derneği ile birlikte ortaklaşa yaptırılan Menhal Göz Kliniği’nin açılışını yaptı. Yardımeli’nin en son teknolojik araç ve gereçle donattığı Göz Kliniğinde günde 80 kişinin ücretsiz tedavisi ve ameliyatı yapılacaktır.

  Açılışta konuşan Yardımeli Derneği Başkanı Dr Sadık Danışman: ”Yardımeli olarak açmış olduğumuz bu göz kliniğinde başta katarakt ameliyatları olmak üzere birçok göz hastalıklarının ameliyatı yapılacaktır inşallah. Kliniğimizin açılmasında katısı olan herkese teşekkürü borç bilirim, kendilerinden Allah razı olsun. Bu klinik birçok Somalili kardeşimiz için umut olacaktır inşallah” dedi. 

  Açılışta konuyla ilgili konuşan Bakan Bekir Bozdağ: “Türkiye elini attı, Somali değişecek, insanlar umutla çalışmaya başladı, diyorlar. STK’lar arasında çok iyi bir uyum var, bu hayırlı çalışmalar da bu uyumun bir göstergesi. Kamu kaynaklarından şu ana kadar hatırı sayılır bir harcamamız yok. Neredeyse harcamanın tamamı milletimizin verdiği yardımlarla yapılıyor. Ülkenin tamamına yardım yapmaya çalışıyoruz. Bu hususta STK’lardan çok büyük destek görüyoruz, kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

  Bakan Bozdağ ayrıca, Yardımeli Çocuk Hastanesinin en kısa zamanda tamamlanacağı ümidini yeniledi.

  SOMALİ MOGADİŞU’DA KARDEŞ AİLE SEVGİSİ

  Başbakan Yardımcımız Bozdağ Kardeş Aile Dağıtımlarındaydı

  Kardeş Aile Projesi;  aile kurumunun zedelendiği modern dünyada sıcak bir sığınak ve sağlam bir korunaktır. Doğal afet ve savaş mağduru, öksüz, yetim ve muhtaç aileleri sevindirmek, uzaktaki kardeşlerimizi mutlu etmek için adım atıp el uzattık. Projemiz, destek veren hayırsever insanların yardımlarıyla hayat buldu.

  Yardımeli’nin 11 ülkede başarıyla uyguladığı (Türkiye, Somali, Filistin– Gazze, Suriye’deki Filistin Mülteci Kampları, Lübnan‘daki Filistin Mülteci Kampları, Pakistan-Keşmir, Etiyopya (Habeşistan), Sudan, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Somali) Kardeş Aile Projesinin asıl hedefi, din ve etnik yapı farkı gözetmeksizin tüm mazlum ve mağdur olan tüm insanlardır.

  Bir takım resmî temaslarda bulunmak üzere Somali’ye giden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli’nin başarıyla uyguladığı Kardeş Aile Projesi kapsamında birçok aileye yapılan nakdî yardımlara iştirak ederek, “Böylesine güzel ve hayırlı faaliyetlerin Türkiye halkının yüz akı olduğunu, bu hayırlı hizmetlere öncülük eden Yardımeli’ne çok müteşekkir olduğunu” söyledi.

  Sevinç ve heyecanla Türkiye’den ve çeşitli Avrupa ülkelerinden Kardeş Ailelerin gönderdiği hediyeleri alan Somalili kardeşlerimiz, “kardeşliğin sınır tanımadığını, Türkiye halkının kendilerinizi hiçbir zaman yalnız bırakmadığını, bu yardımlar için başta Yardımeli olmak üzere herkese müteşekkir olduklarını” söylediler.    

  Okunma Sayısı ; 1.027

  Somali’nin gözüne Türkiye bakacak! Benzer Yazılar

  Muş’ta polis ekipleri tarafından ikamet, araç ve iş yeri hırsızlığı şüphelisi olarak gözaltına alınan 17 şahıstan 3’ü tutuklandı. Muş’ta
  Manisa’nın Salihli ilçesinde jandarma ekipleri, demiryolu kenarındaki sazlık alan içerisinde ekili vaziyette 83 kök Hint Keneviri bitkisi ele geçirdi. Manisa’nın
  Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında yapılan çalışmalar sonucu bir yolcu
  Erzurum’da aşırı tonajlı kamyon, kavşakta hızını alamayınca 3 ton keresteyi yola savurdu. Erzurum’da aşırı tonajlı kamyon, kavşakta
  Genç Kadın, Bu Kareden 1 Ay Sonra, Yine Aynı Kişi Tarafından Bu Kez Kurşunlandı İstanbul Yenibosna’da eski nişanlısından şiddet gördüğü

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Somali’nin gözüne Türkiye bakacak! Etiketler