Burc yorumlari

 • Soygun için her planı yaptılar ama

  İhbar üzerine belediye otobüsünü durduran İzmir polisi, yaptığı aramada çarşaf giyen iki gencin, elektroşok cihazı, hap, eter, bıçak, mektup taşıdığını belirledi.

  Alınan bilgiye göre, Menemen’den İzmir’e gelen belediye otobüsünde çarşaflı iki kişinin durumundan şüphelenen vatandaşlar, durumu telefonla polise bildirdi.

  Belediye otobüsünü Çiğli’de durduran polis ekibi, bu kişilerin kimliklerini kontrol etmek isteyince, çarşaf giyen iki kişinin erkek olduğu ortaya çıktı.

  Polis tarafından gözaltına alınan 19 yaşındaki T.E.E. ve Y.C.K’nın üzerinde yapılan aramada elektroşok cihazı, hap, eter, bıçak ve iki sayfalık mektup ele geçirildi.

  Zanlıların yakalanmasının ardından polis şüphe üzerine otobüste bomba araması yaptı, fakat bir şey bulamadı.

  -TEDAŞ veznesini soymayı planlıyorlardı-

  Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne götürülen zanlıların üstünde çıkan mektubu okuyan polisler, daha önce soyulan ve güvenlik görevlisi bulunmayan Şemikler semtindeki TEDAŞ veznesini soymayı planladıklarını öğrendi.

  Ailelerine daha iyi şeyler vermek istediklerini ancak mevcut sistemde bunu gerçekleştiremediklerini belirten gençlerin mektubunda ”Aldığımız paranın bir kısmını ihtiyacı olan aileye, bebeğine süt alamayan anneye verecektik. Daha iyi bir hayat için başlangıç yapacaktık. Bu arada bizi yakalanma anında vuran veya intihar etmemize engel olamayan kimse sakın pişmanlık duymasın üzülmesin. Biz ailelerimizi çok seviyoruz, kız arkadaşlarımızı çok seviyoruz, sevmeye de devam edeceğiz” yazdığı öğrenildi.

  Gençlerin ilk sorgusunda, giydikleri çarşafla yüzlerini gizleyerek soygun yapacaklarını, daha sonra uygun bir yerde çarşafları atarak kaçmayı planladıklarını, yakalanmaları ya da soygunu gerçekleştirememeleri durumunda ise cezaevine düşmemek için intihar edeceklerini, bu nedenle de mektup yazdıklarını anlattıkları bildirildi.

  İki gencin sorgularının sürdüğü, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

  Okunma Sayısı ; 1.056

  Soygun için her planı yaptılar ama Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Soygun için her planı yaptılar ama Etiketler