Burc yorumlari

 • Suriye’de ölü sayısı 62’ye yükseldi

  Suriye’de başta Humus kenti olmak üzere ülke genelinde ölü sayısının 62’ye yükseldiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı bildirildi.

  Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, cuma namazından sonra yönetim karşıtlarına karşı düzenlenen operasyonlarda çoğunluğu Humus kentinde olmak üzere ülke genelinde ölü sayısının 62’ye yükseldiğini, yüzlerce kişinin yaralandığını duyurdu.

  Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ülke genelinde düzenlenen gösterilerde güvenlik güçlerinin müdahalesinde çoğunluğu Humus kentinde olmak üzere ölü sayısının 62’ye yükseldiğini, yüzlerce kişinin yaralandığını ve tutuklandığını belirtti.

  Güvenlik güçlerinin, İdlib ve çevresindeki Zebel El Zaviye bölgesinde bazılarını evlerinde olmak üzere toplam 20 kişiyi öldürdüğünü bildiren Örgüt, ordunun bölgedeki köylerden kaçan gençleri tutuklayarak daha sonra idam ettiğini kaydetti.

  Bölgedeki halkın askeri operasyonlar yüzünden dışarı çıkmaktan korkuğunu aktaran yerel aktivistler, halkın bazı temel gıda maddelerini bulmakta sıkıntı çektiğini, yaralı ve hastalar için ilaç konusunda aynı durumun söz konusu olduğunu söyledi.

  -Humus’un İnşaat semti hayalet kent-

  Humus’un İnşaat bölgesinde düzenlenen operasyonlarda onlarca evin büyük hasar gördüğünü, tankların birçok araca zarar verdiğini ve güvenlik güçlerinin bazı araçları yaktığını anlatan yerel aktivistler, halkın operasyonlar yüzünden evlerini terk ettiğini belirtti.

  Aktivistler, operasyonlarda kullanılan ağır silahların evlerin duvarlarında büyük delikler açtığını, çok sayıda evin kullanılamaz hale geldiğini ve semtin hayalet kente döndüğünü aktardı.

  Halkın Baba Amr’da olduğu gibi kenti terk ettiğini, kentin güvenlik güçlerine kaldığını ifade eden aktivistler, askerlerin terk edilmiş evleri yağmaladığını söyledi.

  Başkent Şam’ın Kafr Susa bölgesinde dün öldürülen bir gencin cenazesine binlerce kişi katılırken, güvenlik güçleri de Şam ve çevre semtlerinde düzenlenen gösterilere müdahale etti.

  Güvenlik güçlerinin müdahalesinde çok sayıda göstericinin yaralandığı ve tutuklandığı belirtiliyor.

  Okunma Sayısı ; 1.109

  Suriye’de ölü sayısı 62’ye yükseldi Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Suriye’de ölü sayısı 62’ye yükseldi Etiketler