Burc yorumlari

 • Suriye’deki istifalar Beyaz Saray’ı heyecanlandırdı

  Beyaz Saray, daha çok Suriyeli üst düzey yöneticinin, görevlerinden ayrıldığı haberlerinin, rejimin içerden çatırdadığını gösteren iyi bir işaret olduğunu bildirdi.

  Beyaz Saray sözcüsü Josh Earnest, Türkiye’den gelen, Suriyeli generallerle diğer askeri personelin görevlerinden ayrıldıklarına ilişkin haberleri doğrulayamadığını, ancak bu ayrılmaların, ABD’nin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın iktidardan çekileceğine dair görüşünü destekleyen “cesur bir adım” olduğunu söyledi.

  Suriye’de güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanımını ve katliamların artmasını gerekçe gösteren Petrol ve Madeni Zenginlikler Bakanı Yardımcısı Abdul Hüsamettin dün görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

  Video paylaşım sitesi ”Youtube”da yayımladığı videoyla görevinden istifa ettiğini duyuran Hüsamettin, Esad rejiminden kopan ilk üst düzey sivil yetkili olmuştu.

  Suriye’den bugün Hatay’a geçen generallerin sayısının dörde çıktığı öğrenilmişti.

  AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanması ve katliamların artmasını gerekçe gösteren 7 yüksek rütbeli asker, muhaliflerin safına geçmişti.

  Suriye Ordusundan ayrılan 4 generalle, 2’si albay, 1’i yarbay 3 subayın Hatay’a geçtiği bilgisi alınmıştı.

  Okunma Sayısı ; 1.108

  Suriye’deki istifalar Beyaz Saray’ı heyecanlandırdı Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Suriye’deki istifalar Beyaz Saray’ı heyecanlandırdı Etiketler