Burc yorumlari

 • ‘Suriye’ye yaptırımlar işe yarıyor gibi’

  AB Dönem Başkanı Danimarka’nın Dışişleri Bakanı Villy Sövndal, Suriye’ye uygulanan yaptırımların “işe yarar gibi göründüğünü” belirtti.

  Sövndal, ülkesini ziyaret eden İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bilt’le görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Rusya ve Çin’den de Suriye hükümetinin muhaliflere kanlı müdahalesini kınamasını da istedi.

  Bilt de Suriye ve diğer meselelerin ele alındığı görüşmeden sonraki açıklamasında, AB’nin önceliğinin Kofi Annan liderliğindeki BM-Arap Birliği misyona yoğunlaşarak “Suriye’nin topyekun mezhep savaşına sürüklenmesini” önlemek olduğunu söyledi.

  İsveçli Bakan, Suriye konusunda gerçekten bir siyasi çözüm arayışında olduklarını vurguladı.

  Rusya’nın krizde “önemli bir oyuncu” olduğunu ifade eden Bilt, Suriyeli dengi Sergey Lavrov’un Suriye krizini hafta sonunda Arap Birliği’yle görüşmeyi planladığına da işaret etti.

  AB, son olarak geçen ay Suriyeli 7 hükümet yetkilisiyle merkez bankasına da yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. AB, Suriye’ye her seferinde kapsamını genişleterek 12 kez yaptırım kararı aldı.

  Okunma Sayısı ; 1.108

  ‘Suriye’ye yaptırımlar işe yarıyor gibi’ Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ‘Suriye’ye yaptırımlar işe yarıyor gibi’ Etiketler