Burc yorumlari

 • UAEK Emek

  Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Yönetim Kurulu’nun Viyana’da yapılan olağan toplantısına katılan ülkelerin temsilcileri, Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

  Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Yönetim Kurulu’nun Viyana’da yapılan olağan toplantısına katılan ülkelerin temsilcileri, toplantının sabah oturumunu erken kapatarak, Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

  BM Viyana ofisinde, UAEK’nin bulunduğu bölümde biraraya gelen katılımcı ülkeler temsilcileri ile UAEK personeli, dünya kadınlar gününü birlikte kutladılar.

  Törende konuşan UAEK başkanı Yukiya Amano, tarihte radyoaktiviteyi ilk keşfeden Polonyalı fizikçi Marie Skodowska Curie’nin çalışmalarından örnek vererek, nükleer bilim dalında daha çok kadının çalışmasını arzu ettiğini söyledi.

  Curie’nin yaşamı süresince nükleer tıp dahil birçok alanda bilimsel çalışmaların önünü açtığını belirten Amano, UAEK’da göreve geldiğinden bu yana üst düzey yönetici olarak birçok kadının görev almasından büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.

  Kadınlara yönelik iş hayatında ayırımcılık yapılmaması gerektiğini dile getiren Amano, günümüzde erkeklere öncelikle verilen her üst düzey görevi kadınların da başarabileceklerinden kuşku duymadığını bildirdi.

  UAEK’nin ev sahipliğinde gerçekleşen dünya kadınlar günü törenine kadın ve erkek sanatçılardan oluşan orkestra da müziğiyle katkı sundu.

  Amano, resepsiyona katılan kadınlarla yakından ilgilenerek, dünya kadınlar gününü kutladı.

  Yönetim kurulu toplantısındaki Türkiye heyetinde görevli Nükleer Enerji Uzmanı Bahire Gül Göktepe de UAEK’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Günü kutlamasına katıldı.

  Göktepe resepsiyon sırasında UAEK başkanı Amano ile de bir süre bir araya gelerek, sohbet etti.

  İran’ın nükleer programının ele alındığı ve katılımcı ülkelerin programa ilişkin sözlü beyanlarda bulunduğu UAEK Yönetim Kurulu olağan toplantısına öğleden sonra da devam edildi.

  Okunma Sayısı ; 1.102

  UAEK Emek Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Azerbaycan’ın, İran sınırına yakın bir bölgede İsrail’e hava üssü verdiği haberleri, İran’da “İsrail, Azerbaycan’ı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  UAEK Emek Etiketler