Burc yorumlari

 • Yaşlı hırsız iş başında

  Kadıköy’de, bilgisayar malzemeleri satan dükkana gelen yaklaşık 60 yaşlarındaki hırsızlık zanlısı, 5 kişinin gözü önünde laptop çaldı.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  Hırsızlık zanlısı, istediğini aldıktan sonra kaçmak yerine oturup sohbet etti. İlginç hırsızlık, Osmanağa Mahallesi’ndeki bir dükkanda yaşandı. İş yerine gelen iyi giyimli ve düzgün şiveli yaklaşık 60 yaşlarındaki zanlı, dükkandaki 5 görevlinin dikkatini dağıttıktan sonra bin 500 liralık laptobu çaldı. Rahat hareketlerle tezgahtan aldığı bilgisayarı çantasına yerleştiren şahıs, kaçmak yerine koltuğa oturarak bir süre de dinlendi. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi dükkandan ayrılan zanlı, izini kaybettirdi.

  Cengiz ve İsa Yıldız, kardeşlere ait iş yerindeki hırsızlık, zanlının ayrılmasından yaklaşık 10 dakika sonra fark edildi. Tezgahtaki laptobun yerinde olmadığını anlayan Yıldız kardeşler, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyince gerçeği gördü. Hemen görüntüleri polis ekiplerine teslim eden Cengiz Yıldız, “İçeriye müşteri gibi geldi. İyi giyinimli ve düzgün bir konuşması vardı. Yaşı da 60 civarında olduğu için hiç şüphelenmedik. Ama adam çok profesyonel bir şekilde bizi uyuttu. 5 kişinin gözlerinin içine baka baka laptop çaldı. O kadar rahat ki kaçmayı bile düşünmedi. Oturup bir süre de bizimle sohbet etti. dedi.

  Olay sırasında dükkanda olan İsa Yıldız ise, “Yaşlı bir kişi olduğu için aklımıza hırsızlık yapacağı gelmedi. Çeşitli ürünlerin fiyatlarını öğrendi. Alacakmış gibi davranarak bizi oyaladı. Dikkatimizin dağıldığı bir sırada fırsattan yararlanarak çaldı. İlk defa böyle birşey yaşıyoruz. Şoke olduk.” diye konuştu.

  Kaçan zanlının yakalanması için polis tarafından araştırma başlatıldı.

  KAMERADAN KAÇAMADI

  Bu arada laptop hırsızı, iş yerindeki 3 güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde, zanlı, içeriye girmeden önce vitrini inceliyor. Daha sonra müşteri gibi içeriye girerek, gözüne kestirdiği laptobun yanına elindeki çantaları bırakıyor. Dakikalarca fırsat kollayan zanlı, uygun zamanı bulunca vitrindeki bilgisayarı alarak çantasına koyuyor. Rahat hareketleriyle dikkat çeken kimliği belirsiz şahıs, istediğini aldıktan sonra oturarak dinleniyor.

  Okunma Sayısı ; 1.222

  Yaşlı hırsız iş başında Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yaşlı hırsız iş başında Etiketler