Burc yorumlari

 • Yemenli Karman, Hatay’da çadıra gitti

  Nobel Barış Ödülü sahibi Yemenli gazeteci yazar Tevekkül Karman, Suriyelilerin bulunduğu Hatay Boynuyoğun çadır kentini ziyaret etti.

  Karman, Hatay’ın Altınözü ilçesindeki çadır kente Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle geldi.

  Yaklaşık 2 bin Suriyeli’nin yaşadığı çadır kentin yetkililerinden bilgi alan Karman, alanı gezdi. Özellikle kadınlar ve çocuklarla yakından ilgilenen Tevekkül Karman, bilişim çadırında da incelemelerde bulundu.

  Ana sınıfı olarak kullanılan çadırı da ziyaret eden Karman, burada görevli kadınlarla sohbet etti, çocukları sevdi. İsmi ”Erdoğan” olan bebeği kucağına alan Karman, çocuklarla birlikte Beşşar Esad karşıtı slogan attı.

  İbadethane olarak da kullanılan çadırda toplanan Suriyelilere seslenen Karman, kendilerinin de Yemen’deki devrimde, çadırlarda yatmak zorunda kaldıklarını ama sonunda amaçlarına ulaştıklarını söyledi.

  Çadır kentte kalan Suriyelilerden sabırlı olmalarını isteyen Karman, şöyle devam etti:

  ”Suriye’de halk devrimi yapmamız lazım, özgürlük için gerekirse şehit olmalıyız. Merak etmeyin geri döneceksiniz hem de umutlarınıza, amaçlarınıza kavuşmuş olarak. Haklarınızı alıncaya kadar baskıya karşı koymalısınız. Müslümanlar, Hrıstiyanlar hepiniz özgürlüklerinize kavuşacaksınız. Beşşar Esad sen diktatörsün, bizim istediğimiz insanlık ve özgürlük.”

  Karman Suriyelilerle birlikte ”Özgürlük özgürlük Yemen’den Suriye’ye Suriye’den Yemen’e özgürlük”, ”Şehitlerin kanı üzerine yemin ederiz ki özgürlüğümüze kavuşacağız” sloganlarını attı.

  -Çadır kentte ‘Muhaberatçı’ iddiası-

  Karman konuşmanın ardından çadır kentten ayrıldı. Karman’ın ayrılışı sırasında Suriyeliler, bir kişiyi Suriye istihbarat birimi Muhaberat’ın görevlisi olduğu gerekçesiyle jandarmaya ihbar etti.

  Muhaberatçı olduğu ileri sürülen Suriyeli, çadır kentteki jandarma noktasında sorgulandı. Şüphelinin kendilerine verilmesini isteyen Suriyeliler jandarma noktasının çevresindeki tel örgülere tırmandı. Jandarma ekipleri kalabalığı dağıtmak için havaya uyarı ateşi açtı.

  Şüpheli daha sonra jandarma aracıyla çadır kentten götürüldü.

  Okunma Sayısı ; 1.098

  Yemenli Karman, Hatay’da çadıra gitti Benzer Yazılar

  Muş’ta polis ekipleri tarafından ikamet, araç ve iş yeri hırsızlığı şüphelisi olarak gözaltına alınan 17 şahıstan 3’ü tutuklandı. Muş’ta
  Manisa’nın Salihli ilçesinde jandarma ekipleri, demiryolu kenarındaki sazlık alan içerisinde ekili vaziyette 83 kök Hint Keneviri bitkisi ele geçirdi. Manisa’nın
  Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında yapılan çalışmalar sonucu bir yolcu
  Erzurum’da aşırı tonajlı kamyon, kavşakta hızını alamayınca 3 ton keresteyi yola savurdu. Erzurum’da aşırı tonajlı kamyon, kavşakta
  Genç Kadın, Bu Kareden 1 Ay Sonra, Yine Aynı Kişi Tarafından Bu Kez Kurşunlandı İstanbul Yenibosna’da eski nişanlısından şiddet gördüğü

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yemenli Karman, Hatay’da çadıra gitti Etiketler