Burc yorumlari

 • Yldrm, ek savunmasn yarn yapacak

  ”Futbolda şike” davasının tutuklu sanığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ek savunmasını yarın yapacak.

  Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada ek savunma yapan tutuklu sanık Sami Dinç, iddianamede sürekli olarak telefon tapeleriyle suçlandığını öne sürdü.

  Tapelerdeki konuşmalarına değinen Dinç, ”Tapelerde ‘müvekkil’ dememde ne sakınca var anlamış değilim. Ben avukatım, kaldı ki telefonla görüştüğümüz ve aynı zamanda bu davanın da sanığı olan Sezer Öztürk, 2009’dan beri müvekkilimdir. Suçlandığım tape de onunla ilgilidir” dedi.

  Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci’nin, ”Neden cep telefonunda konuşurken ‘sonra konuşalım, yüz yüze görüşelim’ gibi ibareler kullanıyorsun? Daha çok sabit hattan konuşalım’ diyorsun. Neden?” diye sorması üzerine Dinç, ”2004’ten beri futbol dünyasındayım. Hal böyle olunca da bazı transfer görüşmelerine giriyorum. Görüşmeler basına sızıyor ve genellikle avukatlar suçlu olur, nedense yöneticiler hiç suçlu olmaz. Cep telefonundan bu nedenle hep rahatsızdım” cevabını verdi.

  İddianamede, sanıklardan Şekip Mosturoğlu ile görüşmesinin suçmuş gibi gösterildiğini öne süren Dinç, Mosturoğlu’nun spor dünyasında önemli bir meslektaşı olduğunu ve kendisiyle iş gereği görüştüğünü söyledi.

  -Sanık avukatı salondan çıktı-

  Hiçbir yasa dışı örgüte üye olmadığını savunan Dinç, beraatini talep etti.

  Sanık Dinç’in ek savunmasını tamamlamasının ardından söz alan avukatı Aynur Tuncel savunma yaptı.

  Mahkeme Başkanı Ekinci, Tuncel savunma yaptığı sırada birkaç kez sözünü kesen bir kısım sanıkların avukatı Ali Rıza Dizdar’ı uyararak, ”Salondan çıkartayım mı?” diye sordu.

  Bunun üzerine avukat Dizdar, ”Ben bir süreliğine çıkıp sakinleşeyim” diyerek salondan çıktı.

  Tuncel’in savunmasının ardından Mahkeme Başkanı Ekinci, sanıklara hitaben ”Ek savunma yapmak isteyen var mı?” diye sordu. Bunun üzerine Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ”Başkanım, ben yaparım ama iki saat sürer”dedi.

  Ekinci’nin ”Olsun, yarın da devam ederiz” demesi üzerine Yıldırım, ”Ben yarım saatte tamamlayamam. Havaya girdiğim zaman devam etmek isterim” diye konuştu.

  Duruşma, tutuklu sanıklardan Hakan Karaahmet’in ek savunmasıyla devam ediyor.

  Okunma Sayısı ; 1.138

  Yldrm, ek savunmasn yarn yapacak Benzer Yazılar

  Irak’ta mart, 112 sivil, polis ve askerin hayatını kaybetmesiyle 2003’teki Amerikan işgalinden bu yana en az ölümün yaşandığı ay
  Suriye Ulusal Konseyi Başkanı Burhan Galyun, Arap Birliği Genel Sekreterliğiyle birlikte bir hafta içerisinde BM Güvenlik Konseyi’ne gitme
  Bank Asya 1. Lig’de yapılan maçta Kasımpaşa ile Adanaspor 1-1 berabere kaldı.
  Pakistan’da hükümetin petrol ürünleri ve sıkıştırılmış doğal gaza yaptığı zam tepkiye neden oldu.
  Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bir benzin istasyonunda yangın sonucu patlama meydana geldi.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yldrm, ek savunmasn yarn yapacak Etiketler