Burc yorumlari

 • Yıldız’dan doğalgaz için zam sinyali

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bugüne kadar doğalgaz zammından ziyade verilecek hizmetleri düşündüklerini belirtirken petrole yapılan zamları hatırlattı.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, olası bir doğalgaz zammına ilişkin, ”Şu ana kadar biz doğalgaz zammından daha ziyade vereceğimiz hizmetleri düşündük, ama takdir edersiniz ki ham petrolün fiyatı son aylarda çok fazla arttı, bunlar bizim hoşlanmadığımız şeyler” dedi.

  Yıldız, Şanlıurfa’da düzenlenen DEDAŞ bölge toplantısının ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri ve partililer tarafından karşılanan Yıldız, daha sonra basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

  Bir gazetecinin, ”Benzine zam geldi, doğalgaza da zam gelir mi?” şeklindeki sorusu üzerine Yıldız, bu yıl olumsuz hava koşulları ve çok sert geçen kışa rağmen herhangi bir sorun yaşanmaması için çabaladıklarını söyledi.

  Kar ve yağmurun bereket olduğunu ve bu yağışlarla aynı zamanda barajların da dolduğunu ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

  ”Şu ana kadar biz doğalgaz zammından daha ziyade vereceğimiz hizmetleri düşündük, ama takdir edersiniz ki ham petrolün fiyatı son aylarda çok fazla arttı, bunlar bizim hoşlanmadığımız şeyler. Bölgemizdeki siyasi olumsuzluklar, siyasi istikrarın sıkıntıya uğraması, ‘Arap Baharı’nın getirdiği yükler enerji sektörüne olumsuz yansıyor. Dolayısıyla dünyanın bize bu manada yük olduğunu görüyoruz. Ham petrolün hemen hemen yüzde 92’sini ithal eden, doğalgazın da yüzde 97,5’ini ithal eden bir ülke olarak da ham madde fiyatlarının, döviz fiyatlarının artmış olmasından hoşlanmadığımızı bir kez daha belirtmek isterim.”

  Başka bir gazetecinin Suriye’de yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmesini sorduğu Bakan Yıldız, bu konuyu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlıkların son derece dikkatle izlediklerini belirtti.

  -Şanlıurfa’daki güneş enerjisi potansiyeli

  Toplantının son bölümünde Şanlıurfa’nın sahip olduğu güneş enerjisi potansiyelini de değerlendiren Bakan Yıldız, ”Bu bölge, güneş ışığı açısından, aldığı ışınım açısından son derece zengin. Bu zenginlikleri harekete geçirmek istiyoruz. Şanlıurfa, bu potansiyeliyle yalnızca Türkiye’de değil, bölgesinde de söz sahibi olabilir” diye konuştu.

  Toplantının ardından kentte yayın yapan üç yerel televizyon kanalının ortak canlı yayınına katılan Bakan Yıldız, programın ardından Ankara’ya gitmek üzere havaalanına hareket etti.

  Okunma Sayısı ; 1.088

  Yıldız’dan doğalgaz için zam sinyali Benzer Yazılar

  Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Fenerbahçe’ye yapılan saldırı nedeniyle flaş bir öneride bulundu. Galatasaray Sportif
  Kayseri Elektrik T.A.Ş’nin sermayesinde bulunan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ait yüzde 20 oranındaki hissenin özelleştirme
  Polisan Holding AŞ, 19 milyon 750 bin lira tutarında halka açılma yoluyla hisse senedi ihracı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda
  İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,64 değer kazandı.
  İMKB Başkanı İbrahim Turhan ‘İşletmelerimizin halka arza önem vermesi, yatırımcılarımızın finansal okur yazarlık çabalarının artırılması

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Yıldız’dan doğalgaz için zam sinyali Etiketler